Betónové záhony – elegancia, praktickosť, dizajn a odolnosť, ktorú oceníte

Betónové záhony sú odpoveďou na bezpečný, trvácny, praktický a pomerne ľahko udržateľný spôsob pestovania okrasných rastlín či plodín.

Betónové záhony totiž predstavujú výborných pomocníkov pri pestovaní kvetín, byliniek alebo zeleniny. Sú mimoriadne praktické – a čo je najlepšie – šetria vašu chrbticu. Už sa nemusíte zohýnať či kľačať pri sadení, polievaní, vytrhávaní buriny či iných pestovateľských prácach. Betónové záhony prispievajú k jednoduchšej starostlivosti. To zďaleka nie je ich jedinou výhodou. Betónové záhony vyrábame z kvalitnej betónovej zmesi, ktorá prispieva k ich úžasnej odolnosti, stabilite a pevnosti. Nehovoriac o dlhoročnej životnosti. Navyše, betónové záhony sú bezúdržbové. Čiže ako naše ostatné betónové produkty (záhradný domček, betónové ploty, betónová dlažba či obklady), aj betónové záhony čerpajú všetky výhody betónu ako materiálu.

Vyrábame betónové záhony v niekoľkých rozmerových prevedeniach, spravidla vo výške od 40 – 120 cm. Samozrejme, dĺžku a šírku prispôsobujeme podľa potrieb a požiadaviek našich klientov. Nemusíte sa obávať, záhony budú dostatočne hlboké aj široké, aby pojali primerané množstvo zeminy a poskytli priestor na rast vašej kvetinovej či zeleninovej úrody.

Betónové záhony – elegancia, praktickosť, dizajn a odolnosť, ktorú oceníte​

Betónové záhony – prečo ich mať?

Okrem vyššie spomenutých benefitov sú betónové záhony skvelé v niekoľkých ďalších ohľadoch:

– eliminujú riziko, že vaše kvetiny či úroda budú rozšliapané domácim miláčikom či hrajúcimi sa deťmi,

– záhony sú perfektnou ochranou pred zvieracími škodcami (slimáky, krtkovia, hraboše),

– rastliny budú lepšie chránené pred prízemnými mrazmi a počas zimy zároveň pôda dobre premrzne,

– vďaka vyvýšenej pozícii bude mať burina menej príležitosti dostať sa k vašej úrode a navyše – rastliny sa nebudú nekontrolovateľne rozrastať,

– záhonom nemožno im uprieť ani dizajnovosť a dekoratívnosť – už na prvý pohľad pôsobia reprezentatívnejšie, elegantnejšie a estetickejšie ako klasické kvetinové alebo zeleninové záhony,

záhony majú vlastný miniekosystém pôdy, ktorá je nezávislá od pôdy v záhrade,

– vedeli ste, že betónové záhony môžu predĺžiť pestovateľskú sezónu? Vysvetlenie je prosté – v dôsledku rôznych hnilobných procesov sa do pôdy vydáva pomerne veľké množstvo tepelnej energie. Znamená to, že s pestovaním rastlín môžete skôr začať a neskôr skončiť.

Záhony podčiarknu estetickú harmóniu priestoru

Betónové záhony sa skvelo hodia do úžitkovej aj okrasnej záhrady – bez ohľadu na ich veľkosť. Zaiste skrášlia aj váš dvor či terasu. Na želanie vám zladíme betónový plot s dlažbou, obkladom aj záhonom, čím docielime estetickú harmóniu a súlad exteriéru vašej nehnuteľnosti.

Dodáme, že betónové záhony sa jednoducho montujú – o čo sa taktiež postaráme. Stačí nám ukázať, kde si prajete záhony umiestniť.

Sme presvedčení že naše záhony oživia, skrášlia a zútulnia vašu záhradu či terasu.