Vážení zákazníci, z dôvodu neustáleho ekonomického rastu cien sú všetky ceny železa na vyžiadanie.

Betónová dlažba

Betónová dlažba sa dá efektívne využiť vo viacerých prostrediach – najčastejšie ju možno nájsť na chodníkoch, dvoroch, terasách, parkoviskách, v okolí bazénov a jazierok alebo na rôznych verejných priestranstvách (námestia, pešie a oddychové zóny, okolie spoločenských priestorov ako sú divadlá, hotely, kaviarne a pod.). Betónovú dlažbu je možné použiť aj na vybudovanie múrikov či schodíkov.

Betónová dlažba a jej vlastnosti

Betónová dlažba na seba preberá univerzálne vlastnosti betónu ako stavebného materiálu. Možno spomenúť odolnosť voči zaťaženiu či deformáciám, bezpečnosť, funkčnosť, pevnosť, vysokú trvácnosť aj dlhú životnosť. Betónová dlažba si uchováva drsnosť povrchu (v závislosti od konkrétneho typu dlažby). Pri jej realizácii zabezpečíme správny odtok vody do podložia, vďaka čomu nebude betónová dlažba zbytočne podmáčaná.

Je potrebné uviesť, že betónová dlažba rozhodne nie je fádna. Patrí k najdôležitejším prvkom, ktoré ovplyvňujú celkový estetický dojem z nehnuteľnosti a jej okolia. Ponúkame niekoľko možností jej stvárnenia, s ohľadom na farbu, štruktúru aj povrch. Samozrejmé je vytváranie mnohých kombinácií a vzorov s dôrazom na rozmerovú aj tvarovú pestrosť. Aj preto betónová dlažba nachádza uplatnenie v záhradnej architektúre aj krajinnej tvorbe.

Výhody betónovej dlažby

Vyššie sme už spomenuli niekoľko benefitov, ktorými betónová dlažba disponuje vďaka svojmu materiálovému zloženiu – betónu. Aké sú jej ďalšie výhody? Vo všeobecnosti možno konštatovať, že:

– betónová dlažba je pomerne rýchlo aplikovateľná, vďaka montáži tzv. suchým procesom je možné jej aktívne požívanie takmer okamžite po realizácii,

betónová dlažba sa jednoducho udržiava,

– betónová dlažba je ľahko kombinovateľná s ostatnými betónovými prvkami ako obrubníky, kvetináče, palisády a i.,

– betónová dlažba vynikne na menších plochách aj priestrannejších miestach,

– betónová dlažba je rozoberateľná – v prípade potreby aj jednoducho opraviteľná,

– betónová dlažba je takmer nezničiteľná – odolá úderom aj otrasom,

betónová dlažba spĺňa najvyššie nároky na adekvátnu nosnosť, tvrdosť, trvácnosť, dlhú životnosť rátanú na desaťročia aj ostatné úžitkové charakteristiky (zvláda každodenné zaťaženie bez straty svojich kvalitatívnych vlastností).

Aktuálne patrí betónová dlažba medzi vizuálne atraktívne moderné prvky, ktoré skrášlia okolie vášho domu či firmy. Aj preto sa radí medzi najvyhľadávanejšie terénne riešenia úpravy plôch.
Betónovú dlažbu a jej pokládku prenechajte odborníkom

Naša ponuka betónových dlažieb je mimoriadne veľkorysá a zahŕňa veľký výber dlažieb od najznámejších firiem – pojazdné dlažby, terasové dlažby, kamenné dlažby, keramické dlažby či zatrávňovacie dlažby. Nechýba rôzne povrchové prevedenie (hladké, vymývané, brokované aj reliéfne). Garantujeme precíznu pokládku s dôrazom na detail a presnosť, o čo sa postarajú naši skúsení pracovníci. Mimoriadnu pozornosť venujú rovnosti povrchu, aby bola betónová dlažba správne uložená a nedochádzalo k jej znehodnocovaniu.

Pri každej spolupráci sa môžete spoľahnúť na naše odborné poradenstvo – bez ohľadu na to, či ide o dlažby, ploty, obklady, záhradné domčeky či iné betónové objekty.