Betónové ploty – v čom tkvie tajomstvo ich úspechu?

Viete, prečo sú betónové ploty ideálnym riešením oplotenia nehnuteľností? Pretože zďaleka nejde o nudné sivé panely. Dnes sú betónové ploty právom považované za funkčné aj estetické prvky, ktoré v sebe spájajú mnohé úžitkové vlastnosti. Aj preto sa hodia k rôznym druhom stavieb, vrátane rodinných domov, chát či firiem.

Betónové ploty plnia nielen ochrannú, ale aj dizajnovú funkciu, zároveň sú spoľahlivé a mimoriadne odolné. Akými ďalšími charakteristikami sa vyznačujú?

Betónové ploty – v čom tkvie tajomstvo ich úspechu?

Výhody betónových plotov

– bezúdržbovosť,

– stabilita a trvácnosť (betónové ploty vydržia niekoľko desaťročí),

– žiadna údržba,

– ekologický materiál (betón je vyrobený z prírodných materiálov a neuvoľňujú sa z neho škodlivé látky),

– mimoriadna odolnosť (mráz, víchrica, krúpy – betónové ploty obstoja v každom počasí),

– poskytnutie súkromia (sú nepriehľadné),

– patria k najvhodnejším a najodporúčanejším riešeniam aj z hľadiska bezpečnosti,

– tlmenie hluku (betónové ploty sú odporúčane v prípade, ak bývate v blízkosti rušnejšej križovatky či ulice – účinne eliminujú hluk, teda fungujú ako protihluková bariéra),

– jednoduchá a rýchla montáž,

– estetický a nadčasový vzhľad (je mýtom, že betónové ploty sú nudné a pôsobia chladne),

– nízka absorpčná schopnosť,

– možnosť ľubovoľného vyhotovenia a tvarovania (rôzne vzory, farebné aj tvorivé kombinácie umožňujú realizáciu betónových plotov podľa predstáv našich klientov).

Betónové ploty a ich výroba?

Betónové ploty vyrábame z bieleho cementu 52,5N, príp. zo šedého cementu 42,5R pochádzajúceho z rohoznickej cementárne DANUCEM. Pri realizácii plotov taktiež používame  kvalitné štrky od firmy SEHRING (má bohatú 80-ročnú tradíciu). Vysoká kvalita cementu spolu s precíznou prácou prispievajú k tomu, že naše betónové ploty spĺňajú najnáročnejšie kritéria na pevnosť aj bezpečnosť. Dodáme, že pri práci používame polyuretánové formy, a preto sú betónové ploty (aj naše ostatné betónové produkty) perfektnou kópiou prírodných materiálov. Celofarebné výrobky sa prefarbujú (pigmentujú) priamo pri výrobe v betónovej zmesi. K spevneniu betónu prispieva roxorová oceľ (6 mm a 8 mm).

Ponúkame individuálne riešenie betónových plotov na mieru v prijateľných cenách:

– jednostranné aj obojstranné prevedenie,

– odporúčaná výška plotu je 40cm – 240 cm,

– hladký alebo vzorovaný stĺpik, príp. aj stĺpiky s LED lištou na osvetlenie,

– možnosť striešok na platniach,

– viaceré farebné a vzorové prevedenia plotov (k najobľúbenejším patrí vzor dreva, tehly a kameňa – žuly, mramoru a bridlice).

Zakaždým dbáme, aby betónové ploty zapadli do celkovej architektúry priestoru. Vďaka tomu už nemusíte robiť kompromis medzi štýlovým a príjemným vzhľadom, bezpečnosťou a rozpočtom.

Realizácia betónových plotov

Betónové ploty a ich realizáciu prenechajte na profíkov

Betónové ploty, resp. ich výstavba, je na prvý pohľad pomerne jednoduchou záležitosťou. Avšak spôsob ich realizácie si vyžaduje nielen skúsenosti, ale aj špeciálnu techniku a dodržiavanie príslušných noriem. Nevyhnutnosťou sú kvalitné základy v dostatočnej hĺbke – je potrebné prihliadať na aspekty ako je výška oplotenia, typ pozemku, zloženie pôdy a pod. Aj preto neodporúčame realizáciu vo vlastnej réžii.

Radi aj vám vytvoríme betónový plot, betónovú dlažbu, záhony, obklad či betónový domček. Tešíme sa na spoluprácu.